Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Kokius vardus tėvai suteikė vaikams 2019 m.

Kokius vardus tėvai suteikė vaikams 2019 m.

Metų pradžios darbus paprastai lydi skaičiavimai ir ataskaitos už praėjusius metus, todėl pasidomėjome rajono vaikams suteiktais vardais, santuokų tendencijomis.

Vaikai ir jų vardai

Pastebėtina, kad Šalčininkų rajono civilinės metrikacijos skyrius 2019 m. sudarė 273 gimimo įrašus, tačiau tai nereiškia, kad būtent tiek vaikų gimė Šalčininkų rajone 2019 m. Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus vaiko gimimas gali būti registruojamas pagal vieno iš tėvų deklaruotą gyvenamąją vietą arba pagal gimimo vietą, todėl dažnas atvejis, kad sostinėje gimusį kūdikį tėvai registruoja Vilniaus miesto civilinės metrikacijos skyriuje.

Civilinės metrikacijos skyriaus gimimų įrašų registracija atskleidžia, kad populiariausi 2019 m. vardai yra Dominykas ir Sofija. Dominyko vardu pavadinta 10 naujagimių, o Sofijos vardą tėvai pasirinko aštuonioms mergaitėms.

Praėjusiais metais taip pat labai populiarus Adriano vardas, jis suteiktas septyniems berniukams, o Robertu pavadinti keturi mažiukai, rajone taip pat gimė po tris Aronus, Gabrielius ir Lukus. Civilinės Metrikacijos skyriaus specialistai pastebi, kad praėjusiais metais tėveliai suteikė vaikams pastaruoju metu nepopuliarius, bet į madą sugrįžtančius vardus, tokius kaip Adam ir Liudvik, berniukams taip pat suteikti tokie vardai kaip Lukaš arba Lukas, Pavel, Damian, Fabian, Augustyn, German, Kiril, Artur, Kajus, Mateuš, Tomas, Gabrielius, Kaspar, Taimir, Leonard, Marat, Dilanas, Tajus, Aivaras, Nerijus, Deividas, Augustas, Oliver, Alvydas, Bartoš  ir kt. Praėjusių metų įdomybė – labai daug berniukų vardų prasideda raide e: Elvinas, Edvin, Eivin, Edgar, Erik, Ervin, Emilijus, Emil ir Emiljan, Elan, Evan, Emiras, Ernest, Eden, Eldar.

Po Sofijos antroje vietoje pagal populiarumą Emilijos ir Milanos vardai, kiekvienas suteiktas penkioms mergaitės, rajone praėjusiais metais taip pat gimė keturios Amelijos, trys Olivijos, Kamilės ir Alisos. Civilinės metrikacijos skyriaus kolektyvas pasakoja, jog labiausiai įsiminė tokie mergaičių vardai: Melita, Mija, Luknė, Solomėja, Darija, Auksė, Kaja, Uršulė, Uljana, Arijana, Fausta, Melani, Milėja, Beatričė, taip pat pastebimi gana retai pasitaikantys vardai Marija, Agnieška.

Džiugu, kad 2019 m. rajone gimė trys dvynukų poros: broliai Danil ir Evan, seserys Sabina ir Silvija ir sesutė su broliuku Emina ir Alanas.

Iš viso užregistruoti 273 gimimai, iš jų į apskaitą įtraukti  45 vaikai, gimę užsienio šalyse. Dažniausiai tai Jungtinė Karalystė, Airija, Vokietija, Baltarusija, Norvegija.

Tuoktuvių tendencijos

2019 m. Šalčininkų rajone susituokė 156 poros: civilines santuokas sudarė 84 poros, 10 – sudarytos užsienio valstybėse ir įtrauktos į apskaitą, užregistruotos ir į apskaitą įtrauktos 62 bažnytinės santuokos.

Pastaraisiais metais galimybė susituokti ne Civilinės metrikacijos skyriuje, o pasirinktoje vietoje nepraranda populiarumo. Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Irena Smykovska pastebi, kad dažniausiai vykstama pas jaunuosius į pobūvių sales „EraRichi“, „Deimagra“, „ Aukštupis“, „Paupis“, santuokos buvo sudarytos ir Norviliškių pilyje, Jašiūnų dvare, Paulavos respublikoje. Kartu ji pažymi, jog dažniausiai šia paslauga naudojasi ne Šalčininkų rajono gyventojai. Anot jos, vis dažniau moterys po santuokos pasirenka galūnę – ė vietoje – ienė. Vedėja taip pat pastebi, kad šiems metams kol kas suplanuotos 36 vestuvės, 12 iš jų – vyks ne skyriaus patalpose.

Skyriaus duomenimis 2019 m. išsiskyrė 84 poros, iš jų 10 – įtraukta į apskaitą, nes procesas įvyko užsienio valstybėse.

Mirčių skaičius

Praėjusiais metais Civilinės metrikacijos skyrius sudarė 537 mirties aktų įrašus, 3 iš jų – sudaryti užsienyje.

 

 

Informaciją parengė Inesa Suchocka