Kontaktai:
Adresas: Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Tel.: (8 380) 51 233 Faks.:
(8 380) 51 244
El.p.: priimamasis@salcininkai.lt
Šalčininkų rajono savivaldybė, vykdydama Būsto pritaikymo žmonėms su negalia 2007-2011 metų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 28 d. nutarimu Nr. 638 ,,Dėl būsto pritaikymo žmonėms su negalia 2007-2011 metų programos patvirtinimo”, kasmet, vadovaudamasi Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2007 m. balandžio 19 d. įsakymu Nr. A1-111 patvirtinta Bazinių būsto pritaikymo žmonėms su negalia reikalavimų, būsto pritaikymo žmonėms su negalia poreikio vertinimo metodikos ir būsto pritaikymo žmonėms su negalia finansavimo tvarka, organizuoja gyvenamosios aplinkos pritaikymą rajono neįgaliesiems, turintiems judėjimo ir apsitarnavimo buityje sutrikimų.
Įgyvendinant programą Šalčininkų rajono savivaldybėje:
2008 m. Šalčininkų rajono neįgaliųjų asmenų poreikiams 5 asmenims pritaikyta 5 būstai, iš jų: 3 asmenims su labai ryškiais judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimais, 1 asmeniui su ryškiais judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimais ir 1 asmeniui su vidutiniais judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimais. Programos įgyvendinimui panaudota: 20574,00 tūkst. Lt, iš jų: 16291,20 tūkst. Lt iš valstybės biudžeto ir 4282,80 tūkst. Lt iš savivaldybių biudžeto.
2009 m. dėl būsto pritaikymo kreipėsi 3 neįgalūs asmenys, kurių būsto ir aplinkos pritaikymui planuojama skirti: 5387,04 tūkst. Lt, iš jų: 4343,04 tūkst. Lt iš valstybės biudžeto ir 1044,00 tūkst. Lt iš savivaldybės biudžeto. Iš jų: 2 asmenys su labai ryškiais judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimais ir 1 asmuo su ryškiais judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimais.
Reikalavimai asmenims, kuriems gali būti pritaikytas būstas:
Būstas gali būti pritaikomas asmeniui, kuriam pagal jo negalios priežastis ir būklę yra nustatyti:
- labai ryškūs judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimai;
- ryškūs judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimai;
- vidutiniai judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimai.
Negalios priežastis ir būkles, kurioms esant nustatomas būsto pritaikymo poreikis, neįgaliojo (jį atstovaujančio) asmens prašymu nustato ir išduoda pažymą (forma 027/a) šeimos gydytojas (asmenį gydantis gydytojas), vadovaudamasis Negalios priežasčių ir būklių sąrašu, patvirtintu LR socialinės apsaugos ir darbo ministro ir sveikatos apsaugos ministro 2007 m. balandžio 6 d. įsakymu Nr. A1-95/V-245 (Žin.,2007, Nr. 42-1605).
Suaugusiam asmeniui būstas gali būti naujai pritaikomas ne anksčiau kaip po 10 metų nuo paskutinio sprendimo pritaikyti būstą priėmimo datos, išskyrus atvejus, kai asmeniui nustatomas aukštesnis negu turėtas judėjimo ir apsitarnavimo funkcijos sutrikimo lygis.
Reikalavimai pritaikomam būstui:
- būstas turi būti asmens, kuriam prašoma pritaikyti būstą, nuolatinė gyvenamoji vieta;
- būsto savininkui nėra apribotos daiktinės teisės į būstą;
- būsto savininkas (pats asmuo, bendraturčiai, jei yra) sutinka dėl jam priklausančio būsto pritaikymo;
- dėl būsto teisinio statuso nėra iškelta civilinė byla;
- būstas nėra pripažintas netinkamu gyventi dėl jo avarinės būklės ar kitų priežasčių;
- būstas nėra įrašytas į grąžintinų gyvenamųjų namų ir butų sąrašą.
Prašymų pritaikyti būstą ir dokumentų pateikimas ir nagrinėjimas:
Šalčininkų rajono neįgalieji, turintys judėjimo ir apsitarnavimo buityje sutrikimų, dėl būsto (aplinkos) pritaikymo 2010 m. gali kreiptis į Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyrių, pateikdami laisvos formos prašymą. Prašymą gali teikti neįgalus arba šiam asmeniui teisėtai atstovaujantis asmuo. Gautas prašymas užregistruojamas pažymint gavimo datą bei suteikiant registracijos numerį.
Prašyme turi būti nurodyta:
- asmens vardas, pavardė, asmens kodas;
- deklaruota ir gyvenamoji vieta, telefono numeris;
- judėjimo funkcijų sutrikimas;
- poreikis ir pageidavimai būsto pritaikymui;
- išvardinti pridedami prie prašymo dokumentai.
Prašymus pritaikyti būstą komisija nagrinėja komisijos pirmininko nustatytą dieną ir laiką, tačiau ne vėliau kaip iki einamųjų metų kovo 1 d.
Prieš komisijos posėdį atsakingas specialistas pareiškėjams, pateikusiems prašymus pritaikyti būstus, išsiunčia pranešimus, kuriuose pateikiama informacija apie komisijos posėdžio datą ir vietą bei datą, iki kurios prašoma pateikti šiuos asmens teisę į būsto pritaikymą patvirtinančius dokumentus:
- asmens tapatybę patvirtinančio dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės) patvirtintą kopiją ir teisėtą atstovavimą patvirtinančio dokumento (kai prašymą teikia atstovaujantis asmuo) patvirtintą kopiją;
- pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą;
- išrašą iš medicininių dokumentų (forma 027/a), išduotą asmens sveikatos priežiūros įstaigos šeimos gydytojo (asmenį gydančio gydytojo), kurioje turi būti nurodytas asmens judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimo lygis;
- mokinio ar studento pažymėjimo kopiją (teikia besimokantys asmenys);
- darbdavio pažyma (teikia dirbantys asmenys);
- būsto savininko (bendraturčių, jei yra) rašytinį laisvos formos sutikimą leisti pritaikyti būstą, kai prašoma pritaikyti asmeniui, kuris nėra šio būsto savininkas;
- bendrosios nuosavybės bendraturčių sutikimą (ne mažiau kaip 50 proc. +1), kai prašoma rekonstruoti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektus. Sutikimas turi būti patvirtintas bendrijos pirmininko.
Jei nustatoma, kad pareiškėjas nepateikė visų reikalingų dokumentų arba dokumentuose pateikta informacija yra nepakankama, pakartotinai raštu kreipiamasi į pareiškėją, nurodant, kokius trūkstamus dokumentus ar informaciją ir iki kada pareiškėjas privalo pateikti savivaldybės administracijai. Jei pareiškėjas pakartotinai prašomų dokumentų ir informacijos nepateikia, prašymas toliau nenagrinėjamas, o pareiškėjas raštu informuojamas apie priimtą sprendimą bei to sprendimo priėmimo motyvus.
Jeigu nustatoma, kad pareiškėjas pateikė visus reikalingus dokumentus bei informaciją, savivaldybės administracija, gavusi pareiškėjo rašytinį sutikimą naudoti jo asmens duomenis, prie pareiškėjo prašymo prideda Nekilnojamo turto registro duomenų išrašą ir, jei reikia, savivaldybės administracijos pažymą apie
būsto pripažinimą netinkamu gyventi ar būsto įtraukimą į grąžintinų gyvenamųjų namų ir butų sąrašus.
Būsto pritaikymo eilės sudarymas:
Savivaldybėje kasmet sudaromas asmenų, laukiančių būsto ir aplinkos pritaikymo darbų, sąrašas, pagal prašymo gavimo datą, registracijos numerį bei nustatytus prioritetus. Pirmumo teisę į būsto pritaikymą turi:
- vaikai ir jaunuoliai nuo 7 iki 24 metų;
- besimokantys asmenys;
- dirbantys asmenys;
- kiti.
Susipažinti su visais būsto pritaikymą neįgaliesiems reglamentuojančiais teisės aktais galite Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto puslapyje www.ndt.lt
Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus informacija