Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Institucinės globos pertvarka: kaip priimti teisingą sprendimą

Institucinės globos pertvarka: kaip priimti teisingą sprendimą


Sunkiose gyvenimiškose situacijose atsidūrusius žmones, šeimas, vaikus lydi įvairių specialistų pagalba. Jų grupinio ir koordinuoto darbo dėka prieinama prie bendrų sprendimų, ieškoma geriausių išeičių iš susiklosčiusių situacijų. Kiekvienos srities socialinio darbuotojo kasdienybė – matyti, ieškoti, atrasti pagalbos būdus. Šiandien Šalčininkų rajono savivaldybėje susirinko socialinių paslaugų įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė. Į susitikimą atvyko Vilniaus regiono pertvarkos procesų ekspertė Kristina Paulikė, šeimos ir vaiko gerovės ekspertai Audrius Natkevičius ir Jūratė Dagienė, dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Beata Petkevič ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo.



Diskusija prasidėjo nuo bendros Šalčininkų rajono socialinės situacijos pristatymo. Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič kalbėjo apie likusių be tėvų globos vaikų globą, globos centro veiklą, finansines vaikų globos skatinimo priemones, taikomas Šalčininkų rajone, individualios pagalbos vaikams ir šeimoms organizavimą, vaikų dienos centrų poreikį, bendruomenines paslaugas šeimoms, socialines paslaugas teikiančių įstaigų infrastruktūros plėtrą ir paslaugų teikimą.

Apie darbo specifiką klabėjo Vaikų globos namų direktorė Oksana Obločinska, Neįgaliųjų dienos užimtumo centro direktorė Ana Kislovska ir Socialinių paslaugų centro direktorė Kristina Kolendo. Pašnekovės dalijosi patirtimi, neslėpė turinčios nemažai sunkumų, sudėtingai sprendžiamų situacijų, tačiau visada stengiasi ieškoti geriausios išeities ir nepulti į kraštutinumus, jų veiklos prioritetas – vaiko gerovė.



Kaip vieną gražių visapusės pagalbos pavyzdžių Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič įvardijo VšĮ „Dievo gailestingumo bendruomenė“ įsteigti bendruomeniniai šeimos namai, kurių paslaugos suteiktos net 969 asmenims, nors projekto vykdymo pradžioje buvo numatyta tik 185. Šie skaičiai atskleidė kompleksiškai teikiamų paslaugų svarbą, naudą ir poreikį.
Į diskusiją atvykę ekspertai palaikė Šalčininkų rajono specialistus, teiravosi, kokių specialistų trūksta darbui su socialinę riziką patyrusiomis žmonėmis, nevyriausybinių organizacijų veiklą, vaikų užimtumą vasarą, globėjų paieškas ir darbo su jais aktualijas. Ekspertai akcentavo, kad socialinę riziką patyręs asmuo, vaikas arba šeima turi socializuotis, mokytis socialinių įgūdžių, o juos supantys žmonės, bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų nariai reikšti iniciatyvą jiems padėti.

Vilniaus regiono pertvarkos procesų ekspertė Kristina Paulikė, kalbėdama apie institucinės pertvarkos tikslą, priminė, kad būtina sukurti kompleksiškai teikiamų paslaugų sistemą, kuri leistų kiekvienam vaikui arba jo šeimai gauti jo poreikius atitinkančias paslaugas. Pašnekovė labai daug dėmesio skyrė naujų paslaugų plėtojimui, ypač neįgaliems asmenims. Be to, ji akcentavo, kad tam tikrą negalią turintiems žmonėms dažnai prireikia teisinės pagalbos, pagalbos priimant sprendimus, pagalbos įsidarbinant ir pan.

- Labai svarbi nauja idėja ŠEIMA – ŠEIMAI, tačiau tokiose situacijose turi būti aktyvios bendruomenės. Juk padėdami kaimyno vaikams, padedame savo vaikams. Jūsų laukia rimtas darbas. Sėkmės, - diskusiją baigė Šeimos ir vaiko gerovės ekspertas Audrius Natkevičius


Informaciją parengė Inesa Suchocka