Kontaktai:
Adresas: Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Tel.: (8 380) 51 233 Faks.:
(8 380) 51 244
El.p.: priimamasis@salcininkai.lt
Vykdydami projektą ,,Senosios Lietuvos sostinės” kartu su Butrimonių pagrindinės mokyklos mokiniais, turėjome puikią galimybę aplankyti Kauną, Trakus bei Kernavę. Šios kelionės metu gauta nauja informacija praturtino jau turimas mūsų žinias apie senąsias Lietuvos sostines.Kiekviena šių didingų vietovių pažadino mumyse entuziazmo pojūtį, išjudino vaizduotę ir praskaidrino širdį.
Butrimonių vidurinės mokyklos direktorė Daiva Klizaitė maloniai sutiko būti gide po savo gimtąjį Kauno miestą. Kelionę pradėjome nuo Kauno Santakos, kurioje susijungia dvi didžiausios Lietuvos upės– Nemunas ir Neris. Iš čia patraukėme link XIII a. Kauno pilies gynybinių sienų. Vaikščiodami po senamiestį aplankėme Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedrą, šiuo metu jėzuitų Gimnazijai priklausančius Perkūno namus, nuostabią Baltąja gulbe vadinamą Kauno rotušę, kuria jau 460 metų grožisi miesto svečiai ir gyventojai. Taip pat neužmiršome aplankyti jėzuitų ir Vytauto Didžiojo bažnyčias bei Pašto muziejų, buvusios Lietuvos Respublikos prezidentūros pastatą. Įdėmiai klausydamiesi ponios Klizaitės pasakojimo žengsniavome beveik dviejų kilometrų ilgio Laisvės alėją. Ypač likome sužavėti apsilankę vieninteliame pasaulyje Velnių muziejuje, garsėjančiame didžiule velnių kolekcija,bei Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Baigiantis ekskursijai po Kauno miestą, užsukome apsipirkti į Kauno Akropolį.
Kitos mūsų kelionės tikslas buvo aplankyti Trakus. Oras mūsų neapvylė, todėl pačioje miesto pakraštyje, Galvės ežero Pilies saloje stovinti gotikinė Trakų pilis atrodė įspūdingai. Būtent čia 1321 metais Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas iš Kernavės perkėlė sostinę. Ilgai vaikščiojome po Trakų pilį grožėdamiesi jos menių prabanga.
Kernavė, istorinė Lietuvos didžiosios kunigaikštystės sostinė, pasitiko mus prapliupusiu lietumi. Nepaisydami jo lipome į Kernavės piliakalnių viršūnes. Iki 1230 metų Kernavėje buvo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija.
Iš kiekvienos kelionės parsivežėme namo aibę malonių prisiminimų, turime daugybę nuotraukų, kurios neleis užmiršti šių išvykų metu patirtų įspūdžių.
Susidraugavome su mokiniais iš lietuviškos mokyklos. Kartu su jais ruošėme rašto darbus, kūrėme piešinius. Baigiantis projektui suorganizavome mūsų piešinių parodą ir koncertą.
Eilinį kartą įsitikinome, kad mūsų mažytė lyg gintaro gabalėlis šalis nepaprastai graži. Pamilome Lietuvą dar labiau.
Butrimonių Anos Krepštul vidurinės mokyklos 5 klasės mokiniai.