Kontaktai:
Adresas: Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Tel.: (8 380) 51 233 Faks.:
(8 380) 51 244
El.p.: priimamasis@salcininkai.lt
Š. m. kovo 6 dieną įvyko Šalčininkų rajono mokyklų fizikos mokytojų pažintinė - metodinė išvyka į Kauną.
Išvykos metu Šalčininkų rajono pedagogų delegacija apsilankė Kauno technologijos universiteto (KTU) Matematikos ir gamtos mokslų fakultete, turinčiame 3 pirmos pakopos (bakalauro) ir 4 antrosios pakopos (magistrantūros) studijų bei vienos mokslo krypties doktorantūrą. Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas įsteigtas KTU Tarybos nutarimu Nr. V7-T-17 vykdant Universiteto studijų ir mokslo atsinaujinimo programą. Fakultetas savo veiklą pradėjo nuo 2014 m. sausio 1 d. Jame vykdomos matematikos, fizikos, medžiagų mokslų ir tarpsritinės/ tarpkryptinės studijos bei atliekami moksliniai tyrimai. Fakultetas yra kilęs iš Fundamentaliųjų mokslų fakulteto, įkurto 1993 m. rugsėjo 1 d.
Fakulteto dekanė doc. dr. Bronė Narkevičienė maloniai priėmė Šalčininkų rajono mokytojų delegaciją, pristatė fakulteto darbuotojus ir pasiūlė plėsti KTU ir Šalčininkų rajono mokyklų bendradarbiavimą, skatinti gabius rajono mokinius rinktis technines specialybes, sudaryti galimybę rajono mokiniams atlikti tiriamuosius laboratorinius darbus KTU laboratorijose, atgaivinti ir pagilinti fizikos mokytojų teorines žinias bei praktinius gebėjimus atliekant tiriamuosius darbus kartu su mokiniais.
Fakulteto prodekanė doc.dr. Živilė Rutkūnienė pristatė pirmos ir antros pakopos studijų programas, jų perspektyvas, galimybes, išsamiai atsakė į mokytojus dominančius klausimus. Prie puodelio kavos vyko aktyvi diskusija apie tiksliųjų mokslų ateitį Lietuvoje, mokinių pasiruošimą studijoms, apie bendras ugdymo problemas ir lūkesčius.
Rajono mokytojų delegacijos vadovas pažadėjo, kad pradėtas bendradarbiavimas ir toliau tęsis. Besidomintys tiksliaisiais mokslais rajono mokiniai dar šiais metai turės galimybę atvykti į KTU ir atlikti praktinius darbus bei pagilinti teorines žinias.
Taip pat aplankėme keletą mokomųjų laboratorijų, kuriose pedagogai galėjo susipažinti su jų įranga, galimybėmis, įrangos panaudojimu įvairiose gyvenimo srityse. Mokytojus domino studentų atliekami laboratoriniai darbai, jų gynimas bei pristatymas.
Lankydamiesi vieninteliame Lietuvoje Kauno technologijos universiteto Radijo klube, sužinojome, kad turima programinė įranga leidžia stebėti skrendančius virš Lietuvos palydovus realiu laiku.
Su KTU istorija mokytojai susipažino fizikos katedros muziejuje. Tarp eksponatų mokytojos atpažino Jašiūnų „ Aušros“ vidurines mokyklos mokinių pagamintą keramikinę vazelę.
Pažintį su šiuo fakultetu užbaigėme mokomojoje demonstracijų salėje, kur buvo parodyta daug eksperimentų bei techninių galimybių, kaip galima mokykloje vaizdžiai pademonstruoti gamtos reiškinius, dėsnius ir kaip jie taikomi realiame gyvenime.
Kitas išvykos etapas – Kauno jėzuitų gimnazija – seniausia veikianti Kauno miesto mokykla, įkurta dar Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikais. Šiemet gimnazijai sukako 365 metai nuo jos pirmųjų žingsnių 1649 metais. Gimnazijos bendruomenę įkvėpiantis šv. Ignaco (jėzuitų ordino įkūrėjo) dvasingumas skatina visuose dalykuose atrasti Dievą, moko kurti džiaugsmo, ramybės ir tarpusavio pasitikėjimo atmosferą.
Gimnazija yra nevalstybinė katalikiška mokykla, teikianti valstybinius standartus atitinkantį vidurinį išsilavinimą, ugdanti gebėjimus ir kompetencijas, būtinas visaverčiam šiuolaikinės visuomenės nariui. Pagal savaitraščio „Veidas” kasmet atliekamus tyrimus, jau daugelį metų Kauno jėzuitų gimnazija yra viena geriausių mokyklų Lietuvoje, siekianti dar daugiau – ne tik sukurti erdvę, kurioje skleistųsi jauno žmogaus intelektualiniai gebėjimai, bet ir bręstų jo dvasingumas, kūrybiškumas, bendruomeniškumas ir sportiškumas. Jėzuitų švietimo įstaigos skiriasi nuo tų mokymo įstaigų, kurios nejučiomis aplenkia esminį rūpestį žmogumi, asmeniu, besirūpindamos tik dalykine kompetencija. Jėzuitų ugdymas padeda pažinti tikrovę atvira širdimi ir protu, įžvelgti ir rinktis tai, kas tarnauja didesnei Dievo garbei.
Jėzuitų švietimo įstaigos rūpinasi asmeniu, o ne tik dalykine kompetencija. Jėzuitų ugdymas siekia žmogiškos brandos (o ne vien žinių perteikimo), ugdo žmogų, suprantantį gyvenimo prasmę, savo vietą bendruomenėje, turintį tvirtus įsitikinimus, darbštų, pareigingą.
Mokytojų delegaciją maloniai priėmė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Aušrinė Šerepkienė. Ji supažindino su gimnazijos struktūra bei veikla, išsamai paaiškino, kaip vykdoma Tarptautinio bakalaureato programa. Mokytojai uždavė daug klausimų, vyko aktyvi diskusija ir dalijimasis patirtimi.
Su mokyklos aplinka, edukacinėmis erdvėmis, klasių įranga, savo veikla supažindino gimnazijos fizikos mokytoja ekspertė Rigonda Skorulskienė.
Kiekvienas savo mintyse išsinešėme begalę gerų įspūdžių. Supratome, kad mokytojo darbas visur yra sudėtingas, bet labai prasmingas. Ir mokykloje turi dirbti ir dirba mokytojai, turintys šiam darbui pašaukimą ir begalinį atsidavimą. Mokytojas, dirbdamas šiandien, kuria rytojų.
Kelionės išvada – reikia daugiau bendrauti, ieškoti naujų pažinčių, dalintis savo problemomis, mintimis, laimėjimas su bendraminčiais. Drąsiai semtis ir dalintis savąja patirtimi. Keliaudami namo ir dalindamiesi įspūdžiais, supratome, kad diena buvo nugyventa prasmingai.
Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Henrik Danulevič,
Eišišikių S. Rapolionio gimnazijos direktorė Danutė Zuzo
Parašykite komentarą
Komentarai
{{msg}}