Kontaktai:
Adresas: Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Tel.: (8 380) 51 233 Faks.:
(8 380) 51 244
El.p.: priimamasis@salcininkai.lt
Š. m. balandžio 29 d. įvyko edukacinė išvyka į Vilniaus universiteto Fizikos fakultetą, Vilniaus universiteto naująją biblioteką bei Technikos ir energetikos muziejų. Išvykoje dalyvavo Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio, Šalčininkų Jano Sniadeckio, Butrimonių Anos Krepštul gimnazijų bei Kalesninkų Liudviko Narbuto vidurinės mokyklos mokiniai.
Vilniaus universitete aplankėme Kvantinės fizikos katedrą, kur susipažinome su lazerių veikimo principais, gamybos technologiją, panaudojimu. Pamatėme, kaip jie veikia. Aplankėme optikos laboratoriją, Fizikos mokslo muziejų. Stebėjome mokslinio tyrimo eigą, bendravome su studentais. Turėjome galimybę pamatyti daugybę fizikos prietaisų, ir padirbėti su jais.
Antroji išvykos dalis - Vilniaus universiteto naujoji biblioteka, įsikūrusi Saulėtekio alėjoje. Tai modernus pastatas, kuriame galima naudotis informaciniais ištekliais, mokytis bei prasmingai ir turiningai leisti laiką.
Aplankėme Technikos ir energetikos muziejų. Muziejus įsikūręs netoli Karaliaus Mindaugo tilto, istorinėse patalpose – seniausioje Vilniaus miesto elektrinėje, kuri veikė nuo 1903 m. iki 1998 m Energetikos ekspozicijoje mūsų laukė pažintis su XX a. pirmosios pusės elektrinės įrengimais – garo turbinomis, garo katilais, generatoriais, įvairiais elektros perdavimo, matavimo ir valdymo prietaisais. Visus juos supa autentiška industrinė erdvė. Veikiantys Ignalinos atominės elektrinės, Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės maketai, vėjo ir saulės jėgainė bei kiti eksponatai suteikė bazinių žinių apie energiją ir elektrą. Transporto ekspozicija (lengvieji automobiliai, motociklai, įvairios jų detalės ir kt.) supažindino su automobilio ir motociklo raida daugiau nei per šimtą metų, Vilniaus viešojo transporto istorija. Vilniaus miesto technikos istorijos ekspozicijoje pamatėme, kaip per 200 metų industrializacija pakeitė miesto veidą bei kasdienį gyvenimą (nuo amatų iki sovietmečio pabaigos; pristatomos svarbios miesto pramonės šakos – tekstilės, stiklo, popieriaus, skaičiavimo mašinų pramonė, lazerinės technologijos).Dvi interaktyvios ekspozicijos sužadino didelį susidomėjimą mokslu ir technika. Eksponatai linksmai iliustravo fizikos reiškinius bei dėsnius.
Džiaugiuosi, kad ši edukacinė išvyka suteikė galimybę mūsų rajono mokiniams susipažinti su fizikos mokslu Lietuvoje, pagilinti bei įtvirtinti savo fizikos žinias, pamatyti kaip dirba mokslininkai, prisiliesti prie fizikos mokslo paslapčių.
Danutė Zuzo,
Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos direktorė
Parašykite komentarą
Komentarai
{{msg}}