Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Ugniagesiai informuoja apie pavasario gaisrus

Viena aktualiausių pavasario problemų – pernykštės žolės deginimas. Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis dėl žolės ir ražienų deginimo šiemet Šalčininkų rajono teritorijoje degė 9 pastatai.


Š. m.kovo mėnesį Šalčininkų rajone žolės gaisrai gesinti 56 kartus. Gyventojų nuostoliai galėjo būti dar didesni, bet 6 pastatus pavyko apsaugoti nuo ugnies. Deja, už šių skaičių slypi milžiniški nuostoliai gamtai ir žmonių turtui. Juk degančiose pievose sudega retų augalų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, čia perintys paukščiai. Be to, nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, o liūdniausia, kad degančiose pievose beveik kasmet žūsta ir žmonės. Aitrūs dūmai apsvaigina, žmogus praranda sąmonę ir krenta ant žemės, užsidegus drabužiams, mirtinai apdega. Gesindami degančius žolės plotus du gyventojai apdegė veidą ir rankas.

Pernai visoje Lietuvoje ugniagesiai 5923 kartus vyko gesinti degančios žolės plotų, o gaisrų skaičius atvirose teritorijose sudarė per 45 proc. visų gaisrų. Šiemet iki kovo 20 d. ugniagesiams degančias pievas jau teko gesinti per 1 200 kartų. Šiais metais daugiausia tokių gaisrų kilo Vilniaus (375), Kauno (187), Šiaulių (150) apskrityse. Ugnis jau išdegino per 2 000 hektarų žemės.

Primename, kad už žolės deginimą yra numatyta administracinė atsakomybė, o už nepilnamečių paauglių nusikaltimus bus baudžiami jų tėvai. Už žolės deginimą piliečiai gali būti nubausti nuo 57 iki 289 Eur bauda, o pareigūnai nuo 115 iki 347 Eur. Be  to, teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, o ji kartais siekia ne vieną tūkstantį eurų. Šiemet už žolės deginimą nubausti 9 Šalčininkų rajono gyventojai. Informacija apie žolės padegėjus perduota Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Šalčininkų rajono agentūrai.

• Pastebėję degančią žolę, nepraeikite abejingai pro šalį, bet pasistenkite patys ją užgesinti, nelaukdami kol liepsna išplis į didesnius plotus.
• Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis bei užtrypiant ją kojomis.
• Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu.
• Ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių.
• Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius 112.

Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija

Parašykite komentarą

Apsaugos kodas

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

Komentarai

{{msg}}

{{comment.name}}
{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}