Kontaktai:
Adresas: Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Tel.: (8 380) 51 233 Faks.:
(8 380) 51 244
El.p.: priimamasis@salcininkai.lt
Kviečiame moksleivių klases dalyvauti „Europos Sąjungos fabriko“ projekte: susipažinti su ES institucijomis Briuselyje ir susirasti draugų iš kitos Europos valstybės!
2010 m. pabaigoje arba 2011 m. pradžioje Europos Komisija kviečia į pedagoginį projektą 13–14 metų amžiaus moksleivių klases su mokytojais Briuselyje. Dalyvaudami „Europos Sąjungos fabriko“ projekto renginiuose dalyvaus po dvi klases iš skirtingų ES valstybių. Moksleiviai patirs Europą ir jos įvairovę bendraudami kartu su bendraamžiais iš kitų šalių ir daugiau sužinos apie EuroposSąjungą (praeitį, dabartį ir ateitį; veikimo būdą, pasiekimus ir kt.).
Prieš kelionę mokykloje turi būti vykti parengiamoji pamoka (ar pamokos), o grįžus – apibendrinamoji. Grupės dydis: 15–25 moksleivių. Išankstinės žinios nėra būtinos.Moksleiviai turėtų pakankamai mokėti užsienio kalbą, kad galėtų susikalbėti su bendraamžiais iš kitų šalių. Tikimės, kad bendravimui bus naudojamos ne tik anglų, bet ir kitos kalbos. Lydintysis mokytojas (jų gali būti du) turi šiek tiek mokėti anglų arba prancūzų kalbas.
Darbo „Europos Sąjungos fabrike“ programa:
9.30 val. – Programos pristatymas ir susipažinimas (abi klasės kartu), ES istorijos viktorina (atskirai);
10.00 val. – Vizitas po „Europos Sąjungos fabriką“ (atskirai), „Konvejerių salėje“ moksleiviai ieško ES pasiekimų, „Vadovybės posėdžių salėje“ susipažįstama su ES institucijomis, Generatorių salėje“ susipažįstama su ES valstybėmis narėmis, „Laboratorijoje“ diskutuojama apie ES ateitį.Po pertraukėlės;
11.30 val. – Abi klasės dirba kaip viena komanda;
12.10 val. – Abi klasės kartu įvertina darbo rezultatus;
12.30 val. – Pietūs.
Vizito tikslai:
Bendrieji:
– Gerinti jaunimo suvokimą apie Europos Sąjungą;
– Stiprinti priklausomybės Europai jausmą;
– Gerinti užsienio kalbų svarbos supratimą.
Žinių įgijimo tikslai:
– Moksleiviai sužinos, kad Europos Sąjunga atsirado kaip taikos stiprinimo projektas;
– Moksleiviai pajėgs apibendrinti iki 10 ES pasiekimų;
– Moksleiviai pajėgs savo žodžiais paaiškinti, kaip ES priima sprendimus (ES institucijų veikimo principai);
– Moksleiviai pajėgs nurodyti įvairias ES valstybes nares ant nesužymėto ES žemėlapio;
– Moksleiviai prieis išvadų, kaip Europa turėtų atrodyti ateityje.
Kompetencijų ugdymo tikslai:
Moksleiviai ugdysis demokratijos įgūdžius:
– Gebėjimą bendradarbiauti;
– Gebėjimą išreikšti savo nuomonę apie Europos ateitį;
– Gebėjimą klausytis kitų;
– Gebėjimą siekti kompromiso.
Moksleiviai mokysis įveikti baimę prabilti svetima kalba.
Moksleiviai suvoks kitų kalbų mokymosi svarbą.
Europos Komisija padengia skrydžio į Briuselį, kelionės Briuselyje, vienų pietų ir vienos nakvynės dviviečiame viešbučio kambaryje išlaidas. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje atrinks vieną klasę iš Lietuvos, kur galės dalyvauti projekte.
Jei susidomėjote „Europos Sąjungos fabriko“ projektu, turėtumėte iki 2010 m. spalio 29 d. el. paštu ieva.kalantaite@ec.europa.eu atsiųsti:
– motyvacinį laišką, kodėl jūsų klasė turėtų dalyvauti projekte. Taip pat nurodykite, kaip rengsitės šiam vizitui ir kaip jį apibendrinsite;
– klasės sąrašą su moksleivių gimimo metais, lydinčiojo mokytojo vardą, pavardę, mokymo dalyką. Taip pat nurodykite užsienio kalbą, kuria geba bendrauti moksleiviai bei mokytojai.
Taip pat kviečiame jus paskatinti klasės moksleivius prisijungti prie Europos Komisijos atstovybės puslapio feisbuke www.facebook.com/europos.
Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija
Irina Lovkelienė