Kontaktai:
Adresas: Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Tel.: (8 380) 51 233 Faks.:
(8 380) 51 244
El.p.: priimamasis@salcininkai.lt
2017 metais startuoja atsinaujinusi neformaliojo vaikų švietimo programa „IT projektų vadyba ir komandinis darbas”. Programos tikslas ne tik plėsti informacinių technologijų panaudojimą švietime ar didinti skaitmeninį raštingumą, bet ir, naudojant įvairius aktyvius mokymosi metodus, mokyti mokinius prisiimti atsakomybę, generuoti idėjas, dirbti bendradarbiaujant, ugdytis lyderio savybes, skatinti atvirumą ir iniciatyvą.
Plečiantis informacinių technologijų panaudojimo galimybėms ir paslaugas perkeliant į skaitmeninę erdvę, privalo augti gyventojų IRT raštingumo lygis ir didėti informacinių technologijų specialistų skaičius. Europos Komisijos duomenimis, 40 proc. šalies produktyvumo augimo ir 25 proc. BVP augimo kyla dėl IRT panaudojimo, kurį tiesiogiai įtakoja vartotojų IT raštingumas, informacinių technologijų specialistų skaičius ir jų teikiamos paslaugos. Siekiant, kad Lietuva kaip šalis būtų konkurencinga, o jos gyventojai pasižymėtų IT raštingumu ir sugebėtų konkuruoti Europoje, būtina jau ankstyvajame amžiuje ugdyti skaitmeninio raštingumo kompetenciją ir sudaryti sąlygas gilesniam, kryptingam, lankstesniam, individualizuotam informacinių technologijų mokymuisi mokyklose ir užklasinėje veikloje.
Todėl, siekiant paskatinti mokinius ugdyti įgūdžius technologijų srityje bei dirbant su jomis auginti kūrybiškumą (kurti vaizdo ir garso siužetus, fotografuoti, išmokti taisyti ir redaguoti nuotraukas, dirbti su kitomis technologijomis ir t.t.), skatinti komandinį darbą, mokyti lyderiavimo, o taip pat veiklų, laiko ar išteklių planavimo buvo parengta, o vėliau atnaujinta programa „IT projektų vadyba ir komandinis darbas”. Programos metu vaikai mokosi komandinio darbo ir projekto valdymo ypatybių, bei kuria informacinių technologijų projektą – interneto svetainę.
Pirmiausiai, dirbdami grupėse, mokiniai generuoja ir atrenka idėjas būsimai interneto svetainei, planuoja veiklas, laiką, išteklius, pasiskirsto vaidmenimis bei įgyvendina projektuose suplanuotus darbus. Kurdami svetainę, mokosi kaip kūrybingai panaudoti WEB 2.0 ir kitus įvairius skaitmeninius įrankius. Idėjų planavimas ir svetainių kūrimas tarsi žaidimas, todėl vaikai geriau pažįsta save, atskleidžia savo asmenybę ir kitokį požiūrį į supantį pasaulį.
Šioje programoje 2016 m. rudenį ir žiemą sėkmingai dalyvavo ir IT projektą rengė Anykščių Jono Biliūno gimnazijos mokiniai. Projektu metu dalyviai, susipažinę su informacinių technologijų pagrindais, kūrė internetinį puslapį apie vietos sporto šakų įvairoves ir populiariausius jas atstovaujančius klubus (http://sportuokanyksciuose.esy.es).
Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje mokiniai suprogramavo ir parengė internetinį puslapį apie nacionalinės kultūros aspektą – nacionalinius patiekalus (http://maistooaze.wixsite.com/ maoa), o Šiaulių Romuvos gimnazistai savo sukurtame portale pristatė laisvalaikio praleidimo būdus ir išsamiau supažindino su fotografavimu, muzika ir kulinarija (https://pajusktai.jimdo.com ).
Šią programą įgyvendina Asociacija "Viešieji interneto prieigos taškai". Per keletą metų šioje programoje jau dalyvavo per 2 000 9-12 klasių moksleivių iš 30 savivaldybių, kurie kompiuterių, mobiliųjų ir kitų technologijų pagalba dirbdami komandose kūrė įvairias svetaines, interaktyvius savo vietovių gidus ir pan.
Parengė
Asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai”