Projekto metu ūkininkai, jų partneriai, ūkio darbuotojai ir kiti fiziniai bei juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla, bus ne tik supažindinami su tradicinės žemės ūkio produkcijos gamybos technologijomis, bet ir mokomi jas pritaikyti konkretaus amatininko ūkyje.
Iš viso bus 8 mokymo programos:
• Tautinio paveldo senosios augalų veislės ir jų tradicinės auginimo technologijos
• Tautinio paveldo senosios gyvulių ir paukščių veislės bei jų tradicinės auginimo technologijos
• Mėsos apdirbimo, apdorojimo, perdirbimo tradicinės technologijos
• Grūdų malimo tradicinės technologijos
• Aliejaus spaudimo tradicinės technologijos
• Maisto (grūdų, daržovių, vaisių, uogų, grybų, bulvių, mėsos, žuvies, pieno gaminių) ruošimo tradicinės technologijos
• Pieno apdirbimo, apdorojimo, perdirbimo tradicinės technologijos
• Tradicinės žolininkystės produktai ir jų ruošimo būdai.
Dalyviai, išklausę dviejų dienų programos kursą ir įvykdę žinių patikrinimo bei vertinimo užduotis, gaus mokymo programos baigimo pažymėjimą. Taip jiems bus suteikta galimybė patiems imtis amato, t.y. prisitaikyti prie naujų rinkos pokyčių, didės jų gebėjimas konkuruoti dėl didesnės žemės ūkio produkcijos įvairovės. Be to, kartu didės ir kaimo vietovių patrauklumas, bus išsaugomas ir populiarinamas tautinis kultūrinis paveldas, atgaivinama tradicinė amatininkystė kaime kaip verslas, kuris galės būti derinamas su kaimo turizmo paslaugų teikimu ūkininkų ūkyje.
Iš viso bus suorganizuota 80 mokymų (8 mokymo programos po 10 mokymų), kurių metu bus apmokyta 1560 žmonių iš visų 60 savivaldybių. Mokymai vyks penkiuose etnografiniuose Lietuvos regionuose: Aukštaitijoje, Dzūkijoje, Suvalkijoje, Žemaitijoje, Mažojoje Lietuvoje.
Šių metų birželio 27-28 d. VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje (Technikumo g. 2, Naujasodis, Molėtų raj. / Girių 6, Šilinės k., Utenos raj.) vyks pirmieji mokymai.
Programa „Tradicinės žolininkystės produktai ir jų ruošimo būdai“.
Lektorės - Ramunė Šimėnienė, Aleksandra Stasytienė.
Kviečiame dalyvauti 12 dalyvių iš Molėtų rajono savivaldybės.
Tomis pačiomis dienomis ten pat vyks ir programos „Tautinio paveldo senosios augalų veislės ir jų tradicinės auginimo technologijos“ mokymai. Lektorės - Mildutė Skebienė, Silvija Juknevičienė. Kviečiame po 3 dalyvius iš Molėtų, Utenos, Anykščių, Zarasų, Ignalinos, Švenčionių, Šalčininkų rajonų bei Visagino.
Už projekto „Tautinio paveldo produktų gamybos technologijų mokymas“ VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykloje atsakinga Justina Levenauskienė, 862247950. Prašome registruotis jau dabar.