Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Anos Krepštul paveikslų paroda Lenkų namuose Eišiškėse

Anos Krepštul paveikslų paroda Lenkų namuose Eišiškėse

Nuo praėjusios savaitės Lenkų namuose Eišiškėse eksponuojami tautodailininkės Anos Krepštul paveikslai.

Eišiškių bendruomenės prašymu ir tarpininkaujant Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistui Henrikui Danulevičiui, Eišiškių lenkų namuose eksponuojama 30 Anos Krepštul paveikslų, kurie atspindi ankstyvąjį kūrybos laikotarpį.



Parodos atidaryme buvo pristatytas ir albumas „Anos Krepštul gyvenimas ir kūrybą“, pasirodęs 2017 metų pradžioje. Albumą sudaro penkios dalys, kuriančios savotišką paveikslų galeriją. Darbai pristatyti atskiromis temomis – portretai, peizažai, gėlės, natiurmortai ir rankdarbiai. Albume puikuojasi 280 geriausių dailininkės darbų.

- Šios parodos tikslas – priartinti Hanios kūryba Eišiškių krašto žmonėms, leisti artimiau susipažinti su jos darbais, skatinti kūrybinį mąstymą. Be to, be galo svarbu perduoti atminimą apie ją ateities kartoms, nes jos palikimas – tai vidinė stiprybė, spinduliuojanti iš kiekvieno paveikslo. Parodoje eksponuojami geriausi 80-ų metų darbai, kuriuos galima apžiūrėti Eišiškių lenkų namuose iki birželio 1 d., - sako Henrik Danulevič.

Ana Krepštul – išskirtinė Šalčininkų rajono ir ryškiausia Vilniaus krašto pokario asmenybė, pradėjusi tapyti nuo 10 metų. Jos nepalaužiama valia, stiprybė, ramybė, požiūris į pasaulį – yra pavyzdys kiekvienam kančių nepatyrusiam žmogui. Dailininkės kūryba spinduliuoja grožiu, gėriu ir ramybe. Ne vienas jos paveikslas buvo kuriamas didelėmis pastangomis, dažnai su kančia, tačiau toks darbas - tai raginimas pastebėti gyvenime viską, kas yra gražu. Ji nutapiusi per 3000 paveikslus, kurie išsibarstė po visą pasaulį. 1987 metais nutapytas Aušros Vartų Dievo motinos paveikslas kartu su nedidele kitų paveikslų kolekcija buvo nuvežtas į Lenkiją ir įteiktas popiežiui Jonui Pauliui II. 1993 metais Ana Krepštul vėl parengė dovaną popiežiui – Dievo motinos paveikslą, siuvinėtą šilkiniais siūlais. 2005 m. sausio 26 d. Šalčininkų rajono savivaldybės taryba suteikė dailininkei Šalčininkų rajono garbės pilietės vardą. Tabariškėse įsteigtame muziejuje eksponuojami ne tik paveikslai, bet ir rankdarbiai – siuvinėti paveikslai, siuvinėti ir siūti rūbai, jos pačios sugalvoto raukyto siuvimo kilimai.