Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Atliekų tvarkymo aktualijos

Atliekų tvarkymo aktualijos

Nutirpęs sniegas atidengė Šalčininkų bendro naudojimo konteinerių aikštelių problemas: per žiemą susikaupusios neatsakingai paliktos atliekos ne tik užteršė aplinką, bet ir sutrikdė sklandų jų gabenimą.

Apie 100 naudotų padangų, daugiau negu 20 stambių gabaritų atliekų, 15 – 20 vnt. elektronikos didelių gabaritų atliekų, apie 4 tonos statybinių atliekų, automobilių detalės ir apdailos dalys, stiklo šukės, pakuotės nuo tepalų ir kitos atliekos – neatsakingai, ir netgi piktybiškai, besielgiančių gyventojų veiksmų padariniai. Šias atliekas prie konteinerių palikę gyventojai galėjo jas saugiai, atsakingai ir neatlygintinai palikti pagal paskirtį didelių gabaritų aikštelėje. Tačiau neapgalvoti gyventojų veiksmai privertė Šalčininkų rajono savivaldybę užsisakyti papildomą atliekų tvarkymo paslaugą ir padengti išlaidas biudžeto lėšomis. Specialistų skaičiavimai rodo, kad žala Šalčininkų rajono savivaldybės biudžetui siekia apie 1200 eurų.

Pramonės gatvėje (Šalčininkai) esanti
bendro naudojimo konteinerių aikštelė
prieš tvarkymą
Pramonės gatvėje esanti
bendro naudojimo konteinerių
aikštelė po tvarkymo



- Bendro naudojimo konteinerių aikštelėse susikaupusios atliekos sutrukdė sklandžiai ištuštinti konteinerius ir tvarkyti aplinką. Vakar atlikti darbai atskleidė gyventojų nenorą arba nemokėjimą tinkamai elgtis su nebuitinėmis atliekomis. Didžiausia blogybė – paliekamos prie konteinerių ne tik didelių gabaritų, bet ir mišrios komunalinės atliekos. Padidėjus konteinerių aikštelių eksploatacinėms išlaidoms, ateityje gali brangti mokestis už suteikiamą atliekų tvarkymo paslaugą. Todėl norėdami nepakenkti sau gyventojai turi teisę ir pareigą nemokamai pristatyti didelių gabaritų atliekas į jų priėmimo aikšteles, - sako Komunalinio ūkio skyriaus specialistas (ekologas) Miroslav Neverkevič. – Pastebėję piktybiškai besielgiančius asmenis gyventojai kviečiami fiksuoti pažeidimą ir pranešti apie tai Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui (tel. (8 380) 20 132, el.p. andzejus.urbelevicius@salcininkai.lt) arba žinute informuoti Šalčininkų rajono savivaldybę. O RŪŠIUOJANTIEMS IR ATSAKINGAI BESIELGIANTIEMS SU ATLIEKOMIS GYVENTOJAMS BŪTINA IŠTARTI PADĖKOS ŽODŽIUS, NES JIE YRA BE GALO SĄMONINGA MŪSŲ BENDRUOMENĖS DALIS! - tęsia jis.

Prieš Po



Šiomis dienomis Šalčininkuose buvo sutvarkyta 14 bendro naudojimo konteinerių aikštelių. UAB „VSA Vilnius“ išvežė mišrias komunalines atliekas, o Šalčininkų rajono savivaldybė – nebuitines atliekas. Tačiau dalis atliekų nebuvo išvežta, nes po žiemos jos vis dar prišalusios prie grunto. Tenka apgailestauti, kad tą pačią dieną atlikus darbus prie kai kurių konteinerių atliekos vėl buvo paliktos ne pagal paskirtį.

Gyventojai kviečiami NEMOKAMAI naudotis didelių gabaritų aikštelių paslaugomis. Stambios atliekos (baldai, statybinės atliekos, tekstilės gaminiai, buitinė technika, lengvųjų automobilių padangos) yra priimamos didelių gabaritų atliekų aikštelėse, veikiančiose Eišiškėse (Malūno g. 20), Šalčininkuose (Vilniaus g. 3G) bei Jašiūnuose. Gyvenvietėse, kuriose nėra didelių gabaritų atliekų aikštelių, stambių atliekų surinkimas organizuojamas apvažiavimo būdu.



Nuo 2013 metų vairuotojai, keisdami arba pirkdami padangas, gali palikti netinkamas naudoti automobilių servisuose arba prekybos vietose. Nereikia jų pasiimti ir vežti į pamiškes arba į konteinerių aikšteles, nes nemokamai priimti senas padangas turi ne tik jomis prekiaujančios, bet ir montavimo paslaugas teikiančios įmonės. Naudotos padangos (ne daugiau kaip 5 padangos per metus) taip pat nemokamai priimamos ir didelių gabaritų atliekų aikštelėse.

Pastebėtina, kad žaliųjų atliekų taip pat negalima palikti konteinerių aikštelėse arba mesti į pačius konteinerius. Žaliosios atliekos (žolę, smulkios šakos ir kitos sodo bei daržo atliekos) nemokamai priimamos Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje adresu Čiužiakampio k., Gerviškių sen. Individualių namų gyventojai raginami kompostuoti nušienautą žolę ir išravėtas piktžoles. Daugiabučių gyventojai, tvarkydami aplinką, turi naudotis Žaliųjų atliekų aikštelės paslaugomis.

Kviečiame atsakingai ir tikslingai naudotis sukurta sistema!


Kur dėti nebuitines atliekas?

Elektros ir buities technikos atliekas, elementus, lemputes reikia priduoti į specialias surinkimo vietas. Atminkite, kad elektroniką – kompiuterius, televizorius, šaldytuvus ir pan. – galima atiduoti nemokamai perdirbimui didelių atliekų priėmimo aikštelėse, palikti specialiuose konteineriuose prekybos centruose. Panaudotus elementus galima atiduoti visuose prekybos centruose ir didesnėse technikos parduotuvėse. Įvairių rūšių lempos taip pat turi būti atiduodamos perdirbimui specialiuose surinkimo punktuose arba lempomis prekiaujančiose parduotuvėse. Medikamentai surenkami vaistinėse. Pirkdami naują buitinę techniką gyventojai gali pristatyti pardavėjui seną buitinę techniką.


Į mišrių komunalinių atliekų konteinerį mesti galima:

Žaislus (be elektronikos ir baterijų)

Maisto atliekas (netinkamos kompostuoti)

Tualetinį popierių ir popierinius rankšluosčius
(be kartoninių rulonų),popierines servetėles, staltiesėlės ir vienkartines nosinaites

Panaudotus dantų šepetėlius, virtuvines ir dušo kempines, skutimosi peiliukus

Sauskelnes, panaudotas higienos priemones

Pelenus (atšalusius ir maišeliuose)

Nešvarias, maisto likučiais užterštas, pakuotes

Mesti draudžiama

Statybines atliekas

Elektros ir elektronikos atliekas, baterijas ir akumuliatorius

Žaliąsias atliekas (žolę, lapus, šakas, gėles, termiškai neapdorotus vaisius ir daržoves)

Antrines žaliavas ir pakuočių atliekas (knygas, dėžės, butelius, plėvelę ir pan.)

Didelių gabaritų atliekas (baldus, čiužinius, kilimus ir pan.)

Pavojingąsias atliekas

Stiklą, langų rėmus, medieną, padangas

Automobilių dalis ir skysčius

 

Viešosios tvarkos skyrius primena, kad už netinkamą atliekų tvarkymą numatyta administracinė atsakomybė. Viešosios tvarkos skyrius nuolat stebės situaciją rajone, reaguos į gaunamus pranešimus bei, nustačius pažeidėjus, taikys jiems administracinio poveikio priemones.


Informaciją parengė Inesa Suchocka