Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Ekstremalių situacijų komisija: praėjusių metų veikla, pavasario polaidis ir legioneliozės prevencija

Ekstremalių situacijų komisija: praėjusių metų veikla, pavasario polaidis ir legioneliozės...

Šiandien posėdžiavusi ekstremalių situacijų komisija planiniame pirmame šių metų posėdyje svarstė Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos specialisto Ivano Sviglinskio veiklos ataskaitą už 2017 m., aptarė pavasario polaidžio situaciją ir legioneliozės prevenciją.

- Mūsų susitikimų dažnumas priklauso nuo tam tikrų situacijų. Kai jų nebūna, susitinkame planine tvarka. Šiandien kalbame apie 2017 metų veiklą ir prevencinių priemonių įgyvendinimą esant pavasario polaidžiui, - pasakė Savivaldybės administracijos direktorius ir Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Josif Rybak.



Anot Ivano Sviglinskio, 2017 m. Šalčininkų rajone buvo įvykusi viena ekstremali situacija dėl afrikinio kiaulių maro, paskelbta gripo epidemija ir užregistruoti aštuoni ekstremalūs įvykiai. Teikdamas ataskaitą I. Sviglinskij pasidžiaugė, kad rajone pastebima gaisrų mažėjimo tendencija, palyginus su 2016 metais, kai jų kilo 165, 2017 m. registruoti 128 gaisrai. Žuvusiųjų gaisruose skaičius taip pat gerokai sumažėjo: 2016 m. – 6, 2017 m. – 1.

Kaip vieną iš ekstremalių įvykių atsiradimo priežasčių I. Sviglinskij įvardijo Rūdninkų poligone randamus nesprogusius sprogmenis. Anot jo, taip pat būtina skirti daugiau dėmesio gyventojų informavimo ir prevencijos priemonėms, raginti juos aktyvuoti telefonuose gyventojų perspėjimo ir informavimo trumpaisiais perspėjimo pranešimais funkciją, kuri leidžia informuoti žmones ne tik šalies, bet ir tam tikros rajono vietovės mastu.

Pernykštės žolės deginimo tendencija Šalčininkų rajone taip pat yra mažėjanti, nes yra daugiau dirbamos žemės, be to, žemių, kuriuose pastebėtas žolės deginimas, savininkai negauna tiesioginių išmokų. 2017 m. buvo surengti du reidai į Poškonių ir Dieveniškių seniūnijas, kurių metu administracinių nusižengimo protokolų nesurašyta.

 

- 2010 – 2014 m. pavasarį rajonas skendo dūmuose, deginamos žolės plotai buvo dideli, tačiau jau praėjusiais metais galėjome stebėti akivaizdų jų mažėjimą. Labai didelės naudos davė prevencinės priemonės ir gyventojų informavimas, tačiau situacija gerėja ir dėl didėjančių dirbamos žemės plotų, - sako I. Sviglinskij.

Šiuo metu aktuali tema – pavasario polaidis. Apie rajono tvenkinių būklę kalbėjęs Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stanislavas Lebedis, informavo, kad rajone yra 19 didelių tvenkinių, didžiausias - Versekos tvenkinys, užimantis apie 140 ha plotą, paruoštas pavasario polaidžiui. Apžiūrėjus kitus 18 tvenkinių, pavojaus ženklų nepastebėta. Rūpestį kelia du vandens telkiniai. Gojaus kaime esančiame nedideliame tvenkinyje vanduo pakilo apie 30 cm ir nespėjo subėgti į šulinį, todėl plovė žemiau esančius kelius. Stebimas ir Butrimonių tvenkinys, nes vakar vanduo jame buvo pakilęs gana aukštai, tačiau keliui Šalčininkai – Eišiškės jis didelės grėsmės nekelia, nes po keliu yra tiltas ir vanduo nubėga Šalčykščios upe.



Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Romuald Monkevič informavo apie išsiliejusią Visinčios upę ir užlietą kelio dalį Zavišonyse. Vandeniui atslūgus jis bus tvarkomas. Taip pat buvo svarstomas klausimas dėl dviejų tvenkinių, kuriuos kerta Lietuvos – Baltarusijos valstybinė siena. Žemės ūkio skyriaus vedėjo duomenimis, šuliniai, esantys Lietuvos teritorijoje yra prižiūrimi, stebimi, pavojaus ženklų nepastebėta.

Komisijos narė Jurgita Lapinskaitė – Tolstošejeva kalbėjo apie legioneliozės prevencijos priemones, kurios turi būti įgyvendinamos siekiant išvengti susirgimų.


Inesa Suchocka