Kontaktai:
Adresas: Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Tel.: (8 380) 51 233 Faks.:
(8 380) 51 244
El.p.: priimamasis@salcininkai.lt
Istorija
Europos Komisijos finansuotas Mokymosi visą gyvenimą programos Comenius Daugiašalės mokyklų partnerystės projektas „European Identity“ (Europiečio tapatybė) Dieveniškių „Ryto“ vidurinėje mokykloje vykdomas nuo 2008-09-01. Pagrindinis projekto dalyvių tikslas – bendroje veikloje su bendraamžiais Europos mokyklose pažinti vienas kitą ir drauge suformuoti europietiškos tapatybės sąvoką. Ugdytojų lūkesčiai taip pat pažymėti Europos matmens. Jie siekia pasidalinti projektinės vadybos patirtimi, įgyti bendradarbiavimo tarptautinėje komandoje įgūdžių, įvaldyti neformalaus ugdymo metodiką praktinėje veikloje.
Su projekto partneriais – Kipro Latsijos ir Italijos Bari “A. Volta” licėjų, Norvegijos Karvik pagrindinės mokyklos, Latvijos Rygos 32 vidurinės mokyklos komandomis jau esame susitikę Kipre, Lietuvoje, Latvijoje ir Italijoje. Beliko baigiamasis vizitas Norvegijoje.
Dabartis
Be regimų ir apčiuopiamų dalykų – skaitmeninės knygos su penkiais įvairių sričių skyriais, be parodų ir konkursų, be koncertų ir spektaklių, didžiuojamės žmogiškaisiais rezultatais. Visų pirma – aktyviais, nenuilstančiais jaunuoliais ir paaugliais, kurie geba sukurti įvairiausius Lietuvą atsakingai Europos kontekste reprezentuojančius produktus. Mokiniai, dalyvaujantys „Europeanity“ veikloje, yra atviresni ir ryžtingesni už kitus, nes veikdami turi priimti savarankiškų sprendimų, juos pagrįsti ir įgyvendinti, o vėliau – aptarti komandoje, bendruomenėje, aprašyti spaudoje. Be to, jie įpranta žengti priekin ir kviesti paskui save pasekėjus, išmoksta diplomatijos, kai reikia įkalbinėti ir susitarti ar derėtis, ir ne tik su bendraamžiais, bet ir su mokytojais ar tėvais. Džiaugiamės ir mokytojais, kurie sumaniai ir sėkmingai integruoja projekto uždavinius ir veiklas į ugdomuosius planus, o taip pat, negailėdami minučių ir valandų, susitelkia ir drauge su mokiniais įveikia nenumatytas kliūtis, atranda naujų galimybių ir naujovių. Nepilnas būtų pasiekimų sąrašas, jei nepaminėtume poveikio pilietiniam ir tautiniam ugdymuisi. Nors projekto pavadinimas teigia, kad ieškome europiečio tapatybės apibrėžimo, Europos piliečio bruožų, tačiau iš esmės visa veikla ir iniciatyvos remiasi tautine ir patriotine savimone. Todėl labai džiaugiamės šiuo projektu, kuris, kilęs iš mokyklos poreikio ugdyti susipratusį pilietį, auginti jį remiantis etnokultūros ir tikėjimo pagrindais, surado bendraminčių ir bendradarbių Europoje.
Ateitis
Gegužės mėnesio pirmąją savaitę keliausime į Norvegijos šiaurę, į Karvikhamą, paskutinį kartą susitikti su partneriais ir įsivertinti atliktus darbus. Jei įdomu, galite peržiūrėti projekto dalyvių įspūdžius, filmų ir nuotraukų banką, projekto rezultatus ar susipažinti su jų kūrėjais, apsilankę vienuoliktoko Jurijaus Sinickio sukurtame projektiniame tinklaraštyje, http://europeanity.uuuq.com arba http://euopeanity.comze.com.
Projekto koordinatorė, Dieveniškių „Ryto“ vidurinės mokyklos anglų kalbos mokytoja metodininkė Ilona Šedienė