Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Japonų diena Butrimonių Anos Krepštul gimnazijoje

Japonų diena Butrimonių Anos Krepštul gimnazijoje

Balandžio 27 d. Šalčininkų raj. Butrimonių Anos Krepštul gimnazijoje įvyko susitikimas su Japonijos ambasados atstovais. Susitikimą organizavo gimnazijos socialinė pedagogė Justyna Aželionis. Vizito tikslas buvo susipažinti su Japonijos šventėmis, papročiais, švietimo sistema. Ambasados atstovai pristatė mokiniams švietimo sistemą, papasakojo, jog mokiniai mokykloje praleidžia daug laiko, nuo ankstyvo ryto iki 6–7 val. vakaro, po pamokų lanko įvairius būrelius ir mokosi daug papildomų dalykų tam, kad galėtų pagilinti gautas žinias ir gerai išlaikyti egzaminus. Jie laikomi baigus pradinę mokyklą (trunka 6 metus), žemesnę vidurinę (trunka 3 metus) ir gimnaziją (trunka 3 metus), o vėliau kiekvienas mokinys deda visas pastangas, kad galėtų įstoti į universitetą. Per pamokas visi atidžiai klausosi mokytojo, kruopščiai atlieka namų darbus – visi nori gerai mokytis. Atostogų mokiniai turi nedaug: mokslo metai prasideda balandžio 1 dieną, vasaros atostogos trunka nuo liepos pabaigos iki rugpjūčio pabaigos, žiemos atostogos – 2 savaites per žiemos šventes ir pasibaigus mokslo metams – kovo viduryje.



Po švietimo sistemos pristatymo buvo organizuotos netradicinės pamokos – supažindinimas su tradicine japonų apranga ir kaligrafijos principais. Kimono – tradicinis japonų rūbas. Seniau žmonės kimono vilkėdavo kasdien, dabar jis vilkimas tik ypatingomis progomis. Kimono yra spalvingas, dekoruotas raštais, apjuostas plačiu diržu – obiu. Mokiniai buvo mokomi, kaip tinkamai apsirengti kimono, kaip apsijuosti obi bei kaip juos parinkti, suderinti. Pamokėlė suteikė džiaugsmo vaikams, net buvo sunku juos įkalbėti nusirengti kimono.



Per kaligrafijos pamoką mokiniai susipažino su hieroglifų rašymo subtilybėmis ir piešė pasirinktą ženklą pagal kaligrafijos meno principus: rašoma iš viršaus į apačią, iš dešinės į kairę, pirmiausia brėžiamas horizontalus brūkšnelis, paskui – statmenas. Kiekvienas brūkštelėjimas turi būti tikslus, parašyto hieroglifo negalima koreguoti. Japonijoje kaligrafija laikoma menų karaliene.
Džiaugiamės garbingų svečių apsilankymu mūsų gimnazijoje. Dėkojame Japonijos ambasados darbuotojams už kvietimą apsilankyti Japonijos ambasadoje Vilniuje bei puikias netradicines pamokas.




Informaciją parengė socialinė pedagogė Justyna Aželionis