Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Kaip praėjo „Savaitė be patyčių“ Šalčininkų rajone?

Kaip praėjo „Savaitė be patyčių“ Šalčininkų rajone?

Veiksmo savaitė prieš patyčias Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijoje

Š. m. kovo 20-26 dienomis Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijoje vyko veiksmo savaitė prieš patyčias. Iniciatyvos tikslas – patyčių ir smurto prevencija.

Šiomis dienomis įvyko labai daug naudingų ir įdomių veiklų: netradicinės klasių valandėlės 1- 4, 6-8 klasių mokiniams vyko Baltosios Vokės pramogų centre. Jų metu mokiniai diskutavo apie patyčias visoje Lietuvoje, svarstė, ką daryti, jei mokinys tapo patyčių ar smurto auka, kur kreiptis. Mokiniai turėjo galimybę pabūti kartu, žaisdami stalo žaidimus, mokėsi tvardyti savo emocijas, atsiprašyti.

Antradienį 5-8 klasių mokiniams vyko praktiniai užsiėmimai „Draugystės apyrankės“, organizuoti kartu su Baltosios Vokės pramogų centro kultūros specialiste Ana Voroneckaja. Vėliau 5-6 klasių mokiniai su klasių vadovėmis vyko į ekskursiją po Baltąją Vokę, o IIIG-IVG klasių mokiniai aplankė Tolerancijos centrą Vilniuje, Senamiestį.


Trečiadienį mokykloje vyko Šlepečių diena. Daug mokytojų, mokinių, darbuotojų pritarė šiai iniciatyvai ir atsinešė iš namų savo šlepetes, kad parodytų, jog mokykla – antrieji namai ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip mes čia jaučiamės.


Praėjusią savaitę vyko ir kitos prevencinės veiklos: prevencinių filmukų peržiūra ir aptarimas pertraukų metu, mokiniams bei jų tėvams buvo siunčiami prevenciniai informaciniai lankstinukai apie patyčias, mokiniai kūrė baltos spalvos kaspinus – ženklus, kad jie yra prieš patyčias ir smurtą.

Nuoširdžiai dėkojame Baltosios Vokės pramogų centro direktorei Loretai Grigorovič ir kultūros specialistei Anai Voroneckajai už šiltą mūsų mokinių priėmimą ir bendradarbiavimą siekiant bendro tikslo.

Tikimės, kad šiemet suplanuota veikla padės mokiniams suprasti, kad nuo patyčių ir smurto kenčia ne tik patyčių ir smurto auka, bet ir pats smurtautojas.

Jau šiandien kurkime saugią ir vieningą visuomenę!


Renata Nanartovič,
Šalčininkų r. Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijos
vyresnioji socialinė pedagogė



 

Šalčininkų lopšelyje – darželyje „Vyturėlis“ veiksmo savaitė „Be patyčių“ skatino vaikus geranoriškai bendrauti ir bendradarbiauti

Ikimokykliniame amžiuje ypač aktyviai ugdosi santykiai su bendraamžiais. Iš pradžių, būdami dar visai maži, vaikai mokosi būti šalia kitų savo bendraamžių - juos stebėti, kopijuoti jų elgesį, trumpai įsitraukti ir žaisti drauge. Būdami 4-5 m. amžiaus, vaikai jau sėkmingai įsilieja į bendrą žaidimą ir kartu žaidžia. Vyresniame amžiuje užmezga draugystę su vienu ar keliais vaikais, atrasdami bendrus interesus, pomėgius. Labai svarbu nuo mažų dienų mokyti vaikus palaikyti geranoriškus santykius su kitais vaikais, bendrauti ir bendradarbiauti, taikiai spręsti tarpusavio nesutarimus. Auklėtojos, panaudodamos įvairius būdus, metodus ir formas, diena iš dienos siekia ugdyti tvirtas ikimokyklinuko moralines nuostatas. Štai todėl kiekvienais metais kartu su kitomis Lietuvos ugdymo įstaigomis aktyviai įsitraukiame į Veiksmo savaitę „Be patyčių“. Tai dar viena galimybė atkreipti tėvų, vaikų, visuomenės dėmesį į geranoriškų, draugiškų tarpusavio santykių ugdymą.


Kovo 20 – 24 dienos darželyje buvo kupinos įdomios ir prasmingos veiklos. Pedagogai parinko vaikams užduotis, kurios mokė juos draugiškumo, pakantumo, dėmesingumo, pagarbos vienas kitam. Darželinukai savo draugams gamino mielas dovanėles, piešė jų portretus. Vyresnėliai rašė laiškus, diskutavo apie draugystę, kūrė taisykles, aiškinosi, kaip taikiai spręsti konfliktus. Pagal išankstinį susitarimą klijavo gerų darbų gėlių pievą, ant iškirpto delno kontūro užrašydami, nupiešdami ar kitaip pavaizduodami atliktus gerus darbus, pasakytus gražius, sušildančius, palaikančius žodžius. Tačiau pats patraukliausias, veiksmingiausias ir begalės kartų patikrintas būdas draugystei užmegzti – žaidimas. Žaidimo metu vaikai pratinasi dalintis žaislais, palaukti savo eilės, pagelbėti draugui, drauge tartis ir priimti sprendimą dėl žaidimo sumanymo, derinti žaidimo veiksmus.

Penktadienio rytą visi darželio vaikai nuo 3 iki 7 m. buvo pakviesti į Merės Popins, griežtos, tačiau labai teisingos ir kompetentingos auklės mokyklėlę. Iš pradžių vaikai savo sukurtų skanduočių pagalba žaismingai prisistatė, vėliau žymiajai auklei atskleidė, ko išmoko per savaitę. „Kodėlčiukai“ deklamavo eiles, „Smalsučiai“ užtraukė dainą apie draugystę ir draugus, „Bitučių“, „Nykštukų“, „Saulučių“ grupių mažieji suko draugystės ratelį, „Šypsenėlių“ ir „Smaližiukų“ auklėtiniai kvietė žaisti bendravimo mokančius žaidimus. Merė Popins, pagyrusi darželinukus, priminė jiems gero elgesio taisykles, išaiškino, kaip iš veido išraiškos suprasti kitų jausmus ir pasiūlė „pasivažinėti“ spalvotu garvežiuku. Buvo linksma ir smagu, kaip ir dera dideliame gerų draugų būryje.


Šalčininkų lopšelio – darželio „Vyturėlis“
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Rima Stankevičiūtė



Savaitė be patyčių Dieveniškių A. Mickevičiaus gimnazijoje

Kovo 20-24 dienomis „Vaikų linija“ jau aštuntą kartą inicijavo akciją „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“ Prie akcijos kasmet prisijungia ir Dieveniškių A. Mickevičiaus gimnazija. Ši savaitė būna kupina draugiškumo, meilės, tolerancijos, laimingų veidų, plačių šypsenų, bendruomeniškumo, aktyvumo ir įvairių malonių emocijų. Šią akciją vykdė gimnazijos socialinė pedagogė Anželika Moroz ir psichologo asistentė Santana Choliavskaja.


Akcijai buvo ruošiamasi iš anksto, siekiama atkreipti kuo didesnį dėmesį patyčių problemoms, todėl jau nuo penktadienio kabėjo mokinių savivaldos paruoštas stendas ,,Ne Patyčioms“, bei įvardintos ateinančios savaitės veiklos. Visos savaitės dienos buvo skirtos įvairiems stiliams. Kiekvieną dieną – nuo pirmadienio iki penktadienio – vyko vis kitos akcijos, žaidimai, diskusijos, vyresniokų pamokėlės mažiausiems (pradinukams) ir t.t.


Pirmadienį dominavo romantinis stilius, taip pat šią dieną pradėta akcija,,Slaptas draugas“. Per pertrauką mokiniams buvo rodomas mokomasis filmas ir buvo aptartos įvairios patyčių apraiškos. Antradienį dominavo sportinis stilius, tądien vyko varžybos. Mokytojai buvo suplanavę įvairių užsiėmimų, susijusių su patyčių problema: plakatų piešimas, kryžiažodžių kūrimas, molio lipdymas ir kitos įdomios veiklos, skatinančios bendradarbiavimą grupėje. Trečiadienį dominavo avangardinis 2050-ųjų stilius, todėl reikėjo išreikšti savo kūrybiškumą. Per pertraukas vyko įvairūs sportiniai žaidimai. Ketvirtadienį dominavo 90-ųjų stilius, per pertraukas vyko įvairūs grupiniai užsiėmimai. Penktadienį dominavo klasikinis stilius. Per antrą pertrauką buvo organizuota akcija ,,Apkabink mokyklą“ ,o per ilgąją pertrauką susirinkime apibendrinome visos savaitės veiklas.

Visą savaitę klasės vadovai kartu su socialine pedagoge bei psichologo asistente vedė pamokėles, atliko tyrimą ,,Gimnazijos mikroklimatas“ bei paruošė piešinių dėliones, iš kurių buvo sudaryta knyga.


Anželika Moroz, Dieveniškių A. Mickevičiaus gimnazijos socialinė pedagogė