Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisija: už vairavimą neblaiviam transporto priemonės konfiskavimas

Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisija: už vairavimą neblaiviam transporto priemonės...

Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisijos posėdyje svarstytos galimybės paimti transporto priemones iš neblaivių vairuotojų iki sprendimo priėmimo, smurto artimoje aplinkoje problemos ir jų sprendimo būdai, socialinės rizikos šeimų specifika.

Posėdis prasidėjo Šalčininkų policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Vladimiro Šilobrito pranešimu apie kriminogeninę situaciją Šalčininkų rajone spalio - lapkričio mėnesiais. Anot pranešėjo, per du pastaruosius mėnesius Šalčininkų rajone pradėtas 71 ikiteisminis tyrimas, iš jų 39 - dėl vairavimo išgėrus. Tačiau jis akcentavo, kad didžioji dalis nusikaltimų – tai smurtas artimoje aplinkoje. Pareigūnas taip pat pabrėžė, kad Šalčininkų rajono keliuose didinamas budinčių policijos ekipažų skaičius, bus vykdomos priemonės eismo saugumui užtikrinti. Svarstydamas smurto artimoje aplinkoje problemą Vladimiras Šilobritas siūlė pareigūnams lankytis šeimose ir kartu su seniūnais priimti sprendimus. Anot jo, planuojama sudaryti planą ir skirti pareigūnus, atsakingus už rizikos šeimų lankymą ir stebėjimą.



Vilniaus probacijos tarnybos Savivaldybių probacijos skyriaus viršininkė Eva Deveikytė informavo, kad daugiausia stebimų Šalčininkų rajono gyventojų yra nuteisti už smurtą artimoje aplinkoje. Pranešėja akcentavo, kad glaudžiai bendradarbiaujama su Šalčininkų rajono visuomenės sveikatos biuru, realizuojamos prevencinės programos, viena iš jų - „Intervencija smurtaujantiems namuose“, tačiau dažnai susiduriama su problema, kai asmenys savanoriškai nenori dalyvauti, kol teismas neskiria privalomo lankymo.

Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus teisininkė Olga Voronecka apgailestavo, kad Šalčininkų rajone socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, skaičius didėja, o dažniausia problema – girtavimas ar psichotropinių medžiagų vartojimas. Specialistė informavo, kad smurtą patyrusiems vaikams ir šeimoms teikiama kompleksinė pagalba: dirba psichologas, mokyklos socialinis pedagogas, vyksta socialinis darbas su šeima. Išbraukus šeimą iš sąrašo ji dar stebima apie metus. Ji tai pat akcentavo psichologų, psichiatrų ir priklausomybės ligų gydytojų trūkumą.

Komisijos nariai grįžo prie praėjusiame posėdyje svarstyto klausimo dėl transporto priemonės paėmimo iš neblaivių vairuotojų iki teismo sprendimo. Pasak Vladimiro Šilobrito, bus taikoma griežta praktika neblaiviems vairuotojams, kurių girtumo laipsnis viršijo 1,5 prom. – vienareikšmiškai atimama transporto priemonė ir negrąžinama iki bylos išnagrinėjimo. Dėl vairavimo išgėrus praradęs teisę vairuoti asmuo bus patrauktas administracinėn atsakomybėn, laikinai neteks transporto priemonės, turės išklausyti vairuotojų mokymus ir perlaikyti vairavimo egzaminą, t. y. patirs papildomų išlaidų.

Posėdyje nutarta parengti plano projektą, apsvarstyti jį ir kiekvienai institucijai pateikti siūlymus.