
2011-uosius metus UNESCO paskelbė M.K.Čiurlionio metais. Ko gero šiuo laikotarpiu Lietuvoje ir už jos ribų įvyks ne vienas renginys, skirtas šiam talentingam kūrėjui. M.K.Čiurlionio talentas daugialypis, neišsemiamas ir gilus, nuo seno traukė mokslininkų, menininkų, tiesiog neabejingų kultūrai žmonių dėmesį.
Kompozitorius, dailininkas, visuomenės veikėjas, aistringai siekęs „savosios kultūros“, kūręs tuo metu, kai dar tik kalėsi pirmieji lietuvių kultūros daigai. Grūmėsi su nepritekliais, nesuprastas ir neįvertintas, „žvalgėsi nuo aukštų bokštų, kad kelią pajusti“, - šie žodžiai iš M.K.Čiurlionio parašytos pasakos galėtų tapti jo gyvenimo ir kūrybinių ieškojimų leitmotyvu.
Kovo 24 dieną Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje įvyko renginys„Pasaulis kaip didelė simfonija“, skirtas M.K. Čiurlionio 100-osioms mirties metinėms. M.K.Čiurlionio biografijos faktus lydėjo gimnazistų skaitomos ištraukos iš jo literatūrinio palikimo, laiškų, artimųjų atsiminimai apie didįjį lietuvių menininką, eilėraščių posmai ir, žinoma, muzika. Renginio svečiai - Eišiškių muzikos mokyklos auklėtiniai Monika Malinovskaja (mokytoja Lilija Ščevil), Kšištof Andruškevič (mokytoja Veslava Grinevič), Evelina Bartosevič (mokytoja Veslava Grinevič), Silvija Krupoves (mokytoja Lilija Ščevil), Monika Bruzgelevič (mokytoja Anželika Siliukienė) - atliko M.K.Čiurlionio kūrinius fortepijonu. Eišiškių StanislovoRapolionio gimnazijos abiturienčių tercetas Ana Kozlovskaja, Elvyra Ozerovska ir Edita Matulevič padainavo M.K.Čiurlionio harmonizuotą lietuvių liaudies dainą „Aš padainuosiu dainų dainelę“. Svečiai, mokytojai, gimnazistai turėjo galimybę „įžengti“ į M.K.Čiurlionio paveikslų, muzikos, fantazijos ir pasakų pasaulį, tokį nepasiekiamą šiuolaikiniam, visada ir visur skubančiam žmogui...
Prieš šimtą metų, 1911 balandžio 10 dieną, nustojo plakti M.K.Čiurlionio širdis, bet jo kūryba nenustoja jaudinti, skatina mąstyti ir tobulėti.

Jadvyga Sinkevič,
Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos muzikos mokytoja metodininkė