Kontaktai:
Adresas: Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Tel.: (8 380) 51 233 Faks.:
(8 380) 51 244
El.p.: priimamasis@salcininkai.lt
Gruodžio 17 d. Trakų gimnazijoje vyko konferencija „Tautinių mažumų švietimo įstaiga Lietuvoje 2018. Patriotizmo ir pilietiškumo ugdymas“. Organizatorių teigimu, tai jau septintoji konferencija, skirta aktualiems ugdymo ir auklėjimo aspektams bei regioninės švietimo politikos klausimams aptarti. Šiais metais organizatoriai kvietė gimnazijų, pagrindinių mokyklų, darželių administracijos atstovus, mokytojus, socialinius pedagogus, psichologus, logopedus pasidalinti gerąja darbo patirtimi, išsakyti savo nuomonę, požiūrį apie patriotizmo ir pilietiškumo ugdymą švietimo įstaigose.
Šių metų konferencijoje aktyviai dalyvavo ir mūsų rajono švietimo įstaigų atstovai. Atvyko delegacijos iš Jano Sniadeckio, Jašiūnų Mykolo Balinskio, Butrimonių Anos Krepštul bei Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazijų, dalyvavo Eišiškių vaikų lopšelio-darželio „Žiburėlis“ ir Jančiūnų universalaus daugiafunkcio centro atstovės.
Jančiūnų UDC pedagogė Diana Jezulevič skaitydama pranešimą apžvelgė, kaip UDC keičia bendruomenės narių santykius kviesdamas bendroms veikloms. Pranešėja atskleidė plačią veiklos panoramą. Centras orientuojasi į visas amžiaus grupes, todėl užsiėmimų ir pramogų, anot pranešėjos, atras ir mažametis, ir jaunuolis, ir orus senolis. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Liucija Mickevič-Ozarovska skaitė pranešimą apie galimybes kryptingai taikyti ugdymo procese mediją, suteikiančią moksleiviams papildomos informacijos ir žinių mokantis kalbos. Mokytoja pademonstravo moksleivių rengtus vaizdo, garso ir teksto montažus apie savo vietovę, gamtą, žmones, kalbą, dainas, kultūrą. Eišiškių vaikų lopšelio-darželio „Žiburėlis“ direktorė Halina Antropik ir jos pavaduotoja Diana Gotoviecka supažindino, koks darželio vaidmuo rengiant auklėtinius mokyklai, pademonstravo, kokias kompetencijas ir kokius metodus taikant sekasi ugdyti auklėtinių gebėjimus, kurie skatina savarankiškumą, kūrybiškumą, formuoja vertybines nuostatas. Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, projekto „Mokytojai Lietuvai“ dalyvė Rasytė Matulevičienė supažindino su Suomijos švietimo ypatumais, o tos pačios gimnazijos pavaduotoja NU Katažina Sokolovskaja skaitė pranešimą, kuriame aptarė, kaip sekasi įgyvendinant „Geros mokyklos koncepcijos“ sėkmės formules ugdyti mokinių kūrybišką mąstymą, verslumą, meno pasaulio pažinimą ir estetinę nuovoką. Jano Sniadeckio gimnazijos delegacijos atstovė Liucija Šuškevič gvildeno aktualią patyčių ir smurto prevencijos temą ir apžvelgė socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymo, pozityvaus mokyklos mikroklimato kūrimo, mokinių pozityvių vertybių formavimo praktiką gimnazijoje.
Kelių rajonų švietimo įstaigų dalykinės konferencijos sveikintina praktika, nes suteikia galimybę pasidalinti gerąja patirtimi, sutelktai apžvelgti stipriąsias tautinių mažumų švietimo įstaigų veiklos tendencijas, numatyti gaires veiklai tobulinti bei plėtoti.
Rasytė Matulevičienė,
Šalčininkų rajono mokyklų metodinės tarybos pirmininkė