Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Jaunimo dalyvavimas mokymuose „Struktūrinis dialogas“

Pastarosiomis savaitėmis Daugirdiškių mokymų centras nenutyla – vieni mokymai veja kitus. Vasario 18 d. startavo antri mokymai „Aktyvūs piliečiai: struktūrinis dialogas Pietryčių Lietuvoje“. Projektą įgyvendina VšĮ Politikos tyrimų ir analizės institutas kartu su Erasmus+ programa ir Britų Taryba Lietuvoje. Projektu siekiama suburti ir įgalinti daugiatautes Lietuvos rajonų bendruomenes bendriems pozityviems veiksmams.


Džiugu, jog vieniems mokymams sekant kitus, turime dalyvių, kurie nusprendė mesti sau iššūkį ir dalyvauti abiejuose. Susirinko įvairaus amžiaus žmonių iš penkių tikslinių rajonų savivaldybių – Trakų, Šalčininkų, Švenčionių, Vilniaus ir Visagino. Smagu matyti, jog projektas padeda stiprinti ne tik bendruomenes, bet ir bendruomeniškumą plačiąja prasme. Šie mokymai yra orientuoti į dalyvių informavimą apie tai, kur ir kaip yra priimami sprendimai, kaip jauni žmonės gali į šiuos procesus įsitraukti, kaip sužinoti jaunų žmonių nuomonę įvairiais klausimais, kaip padėti būti išgirstiems.


Į pagalbą pasikvietėme Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos tarptautinių reikalų koordinatorių Paulių Serapiną, kuris pristatė LiJOT organizacijos veiklą, struktūrą ir viziją, kuri, anot Pauliaus, skatina daryti viską, kad jaunimo balsas būtų išgirstas tiek vietiniu, tiek nacionaliniu ir net pasauliniu mastu. LiJOT – didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje, vienijanti nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas. Jų gretose šiuo metu yra 66 didžiausios nacionalinės ir regioninės jaunimo organizacijos, jungiančios tūkstančius jaunų žmonių, todėl mokymų dalyviams ši informacija buvo itin naudinga.


Struktūrinio dialogo mokymai yra viena iš projekto sudėtinių dalių. Vėliau mokymų dalyviai bus konsultuojami ir palaikomi, kartu su Instituto atstovais organizuos Active Citizens dienas savo bendruomenėse. Projektu, kaip teigia Politikos tyrimų ir analizės instituto direktorius Marius Ulozas „siekiame parodyti, kaip galima įgalinti jaunimą, kaip padėti patirti dalyvavimo potyrį tiems, kas nėra tiek įsitraukęs“.Politikos tyrimų ir analizės instituto informacija