Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Šalčininkų jaunimas dalyvavo Jaunųjų bendruomenės lyderių akademijoje

Šių metų vasario 11 - oji buvo išskirtinė diena. Iš skirtingų Lietuvos kampelių – Trakų, Šalčininkų, Švenčionių, Vilniaus ir Visagino rajonų žmonės sugūžėjo į Daugirdiškių mokymų centre vykstantį projektą „Aktyvūs piliečiai: struktūrinis dialogas Pietryčių Lietuvoje“. Projektą įgyvendina VšĮ Politikos tyrimų ir analizės institutas kartu su Erasmus+ programa ir Britų Taryba Lietuvoje.

Projektu siekiama įgalinti jaunus žmones penkiuose Lietuvos regionuose (savivaldybėse) dalyvauti bendruomenių bei vietos savivaldos lygmenyje. Mokymuose dalyvavę jaunuoliai įgavo žinių ir įgūdžių, reikalingų bendruomenių stiprinimui, subūrimui, organizacijų ir institucijų bendradarbiavimui. Jaunystėje yra itin svarbu suvokti kaip svarbu jaustis pilnaverčiu ir padėti tokiais pasijusti kitiems. Projektas įtraukia Lietuvos rusakalbius ir lenkakalbius jaunus žmones į bendrų ES ir Lietuvos jaunimo klausimų aptarimą, taip siekdamas jiems padėti pasijusti pilnateisiais Lietuvos piliečiais.


Mokymai – tik viena dalis. Po jų akademijos dalyviai bus konsultuojami ir palaikomi, kartu su Instituto atstovais organizuos Active Citizens dienas savo bendruomenėse, todėl šis projektas palies ne tik mokymų dalyvius, bet ir jų bendruomenes.


Daugeliui galėtų pasirodyti neįprasta, jog tokiame gausiame jaunuolių būryje kartu yra mokytoja, kuri taip pat yra mokymų dalyvė. Tai – Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja, anglų kalbos mokytoja Beata Zarumna. Kaip ji pati sako – „esu labiau draugė, nei mokytoja“. Beatai Zarumnai ši savaitė ėmė ir sulaužė galvoje turėtus stereotipus apie jaunimą – ne tiesa, jog jie nori tik sėdėti ir žaisti telefonu – duokim jiems įdomią užduotį ir jie kaip mat įsitrauks. Asmeniškai turėdama mokytojos ir mokinių santykį, ji sako, jog tokiuose mokymuose turėtų sudalyvauti kiekvienas mokytojas, nes jis leidžia pamatyti mokinius iš kitos pusės – čia jie atsiskleidžia, parodo savo tikruosius gabumus, o ne vien akademines žinias.