Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Renginiai

Puiki pramoga atvykusiems į Šalčininkų kraštą - tradiciniai renginiai

Nuo 2005 metų Šalčininkų kultūros centre vyksta kalėdinių teatralizuotų vaidinimų ir dainų apžiūra. Renginys organizuojamas sausio mėnesio pabaigoje. Jame dalyvauja rajono kolektyvai. Kiekvienas kolektyvas turi savo paruoštą programą. Jie šoka, dainuoja, vaidina. Programos scenarijus turi būti susietas su kalėdiniu laikotarpiu.

Užgavėnės Šalčininkuose - viena smagiausių kalendorinių švenčių, vykstančių miesto parke. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos aikštėje susirenka persirengėliai, kviesdami svečius ir miesto gyventojus į šventę. Čia pat galima paragauti tradicinių Užgavėnių patiekalų - blynų su lašiniais ir Šalčininkų blynų padažą. Šalčininkų Kultūros centras (tel. (8-380) 51980)

 

 

Birželio 23 dieną, kai naktis yra trumpiausia, o gamta klesti ir auga, švenčiama Rasos šventė arba Joninės. Autentiškų tradicijų ir papročių išsaugojimas - svarbiausias tikslas organizuojant Rasos šventė, kuri vyksta prieš saulėlydį birželio 23 dieną netoli Poškonių prie Gaujos upės. Vartų praėjimas, kupoliavimas, ąžuolo ir laukų lankymas, nusileidžiančios Saulės pagerbimas, aukuro uždegimas, vainikų plukdymas ir, žinoma, paparčio žiedo ieškojimas - toks yra šventės scenarijus. Dieveniškių istorinis regioninis parkas. Tel/faks (8-380) 46624, 46666, El. p.:dieveniskiuirp@is.lt

 

 

Birželio 24 dieną verta nuvykti į Jašiūnus į Joninių šventę, kur svečių laukia įdomus koncertas ir linksmybės. Jašiūnuose, prie Balinskių rūmų, dainuojant ir šokant laukiama saulėlydžio. (Šalčininkų Kultūros centras ir Jašiūnų seniūnija (tel.(8-380) 35476))

 

 

 

 

 

Lenkų folkloro šventė Šalčininkuose „Daina prie Šalčios" yra tradicinė ir organizuojama nuo 1995 metų. Šventės iniciatoriai ir organizatoriai yra Šalčininkų kultūros centras ir Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų skyrius. „Daina prie Šalčios" kasmet vyksta pirmąjį gegužės sekmadienį, kartu pagerbiant Gegužės 3 - osios Lenkijos Konstitucijos šventę ir Motinos dieną. Kasmet miesto parke - tradicinėje šventės organizavimo vietoje - susirenka įvairaus amžiaus Šalčininkų miesto ir jo apylinkių gyventojai. (Šalčininkų kultūros centras tel. (8-380) 51980)    


 

Marijos ėmimo į dangų šventė - Žolinė. Pagal protėvių papročius šventė prasideda bažnyčioje, kur iškilmingų Šv. Mišių metu pašventinamos vaistažolių puokštės ir vaisiai. Po pamaldų šventė tęsiasi miestelio aikštėje. Šventėje dalyvauja ūkininkai, vyksta žemės ūkio dirbinių paroda ir koncertas. Šeimininkės vaišina susirinkusius blynais, medumi, sūriu, kepiniais, namine trauktine ir kt. (Turgelių seniūnija tel. (8-380) 41365, Kultūros namai (8-380) 47 936)

 


Renginys "Jaunimo vasara", organizuojamas galvojant apie jaunimą ir apie visus, mėgstančius muziką, vyksta paskutinį rugpjūčio sekmadienį. Šventėje dalyvauja populiarios Lietuvos muzikos grupės, kviečiami Lenkijos ir Baltarusijos ansambliai. (Šalčininkų kultūros centras, tel. (8-380) 51 980).


Pirmąjį spalio šeštadienį Šalčininkų miesto parke yra triukšminga kaip tikrame turguje. Šią dieną suvažiuoja visi rajono ūkininkai, kad kartu pagerbtų rugiapjūtės ir visų rudens lauko darbų pabaigą. Derliaus šventė - puiki proga visiems rajono ūkininkams susitikti, pristatyti įvairiausius vaisius, daržoves, išaugintas Šalčininkų rajono laukuose ir soduose. Ūkininkai, sunkiai dirbdami, ne visada turi laiko pramogai, todėl Derliaus šventė yra puiki proga pasiklausyti folklorinių ir estradinių ansamblių koncerto. (Šalčininkų rajono savivaldybės administracija, tel. 30166, Šalčininkų kultūros centras (8-380) 51 980).